Paylaşım Among Us Hakkında Bilinmeyen 6 İlginç Bilgiler

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Web sitesi
blesyum.com
Among Us Hakkında Bilinmeyen 6 İlginç Bilgiler

Son yıllarda çok damgasını vuran Among Us hakkında bilinmeyen ilginç bilgileri sizler için detaylıca hazırladık.
Çok oynanan bu oyunun perde arkasında bilinmeyen pek çok şey mevcuttur. Biz de bunları açığa çıkardık sizin için ve merak edenler için Among Us hakkında bilmediğiniz 6 bilgileri sizler için hazırladık.

1625310846415.png

1- Başta SpaceMafia Olarak Adlandırılırdı

Parti ve işbirlikçi bir yapıya sahip Among Us, mafya ve bilim kurgu korku filmi The Thing'den ilham alınmıştır. Oyunun yapısı itibarıyla da en uygun ad SpaceMafia'ydı.

2- Birkaç Kez İptal Edildi

Among Us hayatına bir internet fenomeni olarak başlamamıştır. İlk piyasaya sürüldüğünde yaklaşık 30-50 oyuncuya sahipti ve çevrimiçi çok oyunculu oyunda yoktu. Programcı Forest Willard, bir Kotaku röportajında: "Oyun çok iyi bir şekilde piyasaya sürülmedi" ifadelerini kullanmıştır.
Willard ek olarak: "Oyunu iptal etmeye çalıştık ve birkaç kez bunu denedik. Kesinlikle bırakmalıydık." sözlerini dile getirdi. Oyun şu anda Steam'in analizlerine göre ortalama 100.000 eşzamanlı oyuncuya sahiptir.

3- ABD Dışında Daha Popüler

Oyunu en çok ABD'li yayıncıların oynadığı ve en çok katılımın oradan sağlandığını düşünebilirsiniz. Aslında durum hiç de öyle değildir.
Forest Willard bir Kotaku röportajında: ABD'nin Brezilya, Kore ve Meksika gibi ülkeleri kaybettiğini açıkladı.

4- Bir Devam Oyunu Duyurulup Ardından İptal Edildi

Among Us'ın viral başarısından dolayı Inntersloth ekibi yeni bir devam oyunu yapmak istediğini bildirmişti. itch.io sayfasındaki bir gönderide ikinci bir yapımın geleceğini hayranlarını duyurmuştu. Duyurunun ardından birkaç ay sonra iptal kararı alınmıştır.

5- Oyunun Tanıtım Şekli Politik

Bir uzay cinayeti oyunu Among Us oldukça ağır politik anlarda da yer aldı. Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, 2020 ABD başkanlık seçimlerinden daha fazla genci oy kullanmaya teşvik etmek için popüler yayıncılara Twitch'teki bir oturumda katılmıştır.

6- Paskalya Yumurtaları İle Dolu

Paskalya yumurtaları geliştiricilerin ilhamlarını ortaya çıkardığını ve popüler ve eğlenceli bir yolu. Call of duty zombi Paskalya yumurtaları, yeni bir zombi haritası yayınlandığında gündemde kalmayı başarmıştır.
Rick and Morty, çizgi dizisinden de ilham alınmıştır. Ayrıca Innersloth'un en son oyunu The Henry Stickmin Collection'a gönderme de Among Us içerisinde kullanılmıştır.​

AlbaySIMSEK

Hızlı Üye
Web sitesi
kodkahvesi.net
Zamanında arkadaşlarım çok oynardı, genelde ben istenmezdim aralarında. Şaşırtıcı gelebilir ama hiç oynamadım. :D
Güzel açıklama olmuş, yararlı konu.

• Beğen
Tepkiler: Can
609
Konular
1,439
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt