Assassin’s Creed Valhalla Ekipman ve Silah Rehberi

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
551
Çözümler
1
Tepkime puanı
195
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Assassin’s Creed Valhalla Ekipman ve Silah Rehberi

191


Assassin’s Creed Valhalla Ekipman ve Silah Rehberi. Assassin’s Creed Valhalla silah kalitesi nasıl yükseltilir? Silah ve zırh görünümü nasıl değiştirilir? Assassin’s Creed Valhalla’da silahlar ve ekipmanlar hakkında bilmek istediğiniz her şey bu rehberde yer alıyor.

Assassin’s Creed Valhalla’da ekipmanlar, envanter ve silahlar oldukça önemli yer tutuyor. Oyunda elde edeceğiniz yetenekler kadar kullandığınız ekipmanlar da fazlasıyla önemli. Oyunun ilerleyen yerlerinde, doğru ekipmanları kullanmanız düşmanlarınızı çok daha kolay alt etmenizi sağlayacak. Yine aynı şekilde, oyundaki ekipmanların görünümünü de değiştirebilmek mümkün.

Assassin’s Creed Valhalla – Eşya Türleri ve Setler

Assassin’s Creed Valhalla’da eşyaların ve ekipmanların kullanımı tüm diğer oyunlardan alışık olduğumuz gibi belirli slotlara yerleştirilmesi ile gerçekleşiyor. Fazla karmaşık veya anlaşılmayacak bir kısmı olmadığı için eşyaları nasıl giyebileceğinizden bahsetmeye gerek yok.

192

Karakteriniz, coat, hood, helmet, breastplate, glove ve boot olmak üzere altı farklı zırh giyebiliyor. Buna ek olarak, bir adet yay, iki adet yakın mesafe (melee) silah slotunuz bulunuyor. Tek elle kullanılabilir eşyaları kalkan ile birlikte takabileceğiniz gibi aynı zamanda her iki elinizde de tek elle kullanılabilen, çift silah kullanabilmeniz mümkün. Son olarak, envanterinizde ok taşıyabilmeniz için quiver ve canınızı yenileyebileceğiniz yiyecekleri taşıyabileceğiniz, ration adında bir bölüm bulunuyor.
Assassin’s Creed Valhalla’da ekipman setleri mevcut. Aynı sete ait beş parça ekipmanı aynı anda kullanmanız durumunda ekstra avantajlar elde edebilmeniz mümkün. Eşyanın üzerine fare imlecini getirdiğiniz zaman kaç set parçası kullandığınızı ve tamamladığınız zaman ne tür bir bonus elde edeceğinizi görebilirsiniz.
Set eşyalarında iki ayrı bonus bulunuyor. Bunlardan ilki o parçayı kullanmaya başladığınızda aktif olurken, ikinci bonus tüm parçaları kullanmanız halinde aktif oluyor. Bu sayede, oyun tarzınıza bağlı olarak bir veya birden fazla seti bir arada kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla – Upgrade Sistemi – Ekipman Kalitesi Nasıl Yükseltilir?

Envanter ekranınıza giriş yaptığınızda, fare ile ekipmanın üzerine geldiğinizde, ekipman özelliklerine ek olarak “upgrade” butonunu görebilirsiniz. Ekipmanın kalitesini yükseltmek için bu butonu kullanabilirsiniz. Yine aynı noktada, ekipmanın resminin altında bulunan küçük çizgiler kaç defa upgrade yapılabileceğini ifade ediyor.

193

Yapılacak olan güçlendirmeler ile eşyaların ve ekipmanların statlarını güçlendirebilirsiniz. Bununla birlikte, quiver ve ration güçlendirmeleri yaparak daha fazla taşıma kapasitesi elde edebilirsiniz.

Ekipmanlarınızın ne kadar güçlendirilebileceği kalitesine bağlı olarak değişiyor. Oyunda, dört farklı eşya kalitesi bulunuyor:
  • Fine Quality – En fazla iki geliştirme​
  • Superior Quality – En fazla dört geliştirme​
  • Flawless Quality – En fazla yedi geliştirme​
  • Mythical Quality – En fazla 10 geliştirme​
Eşyalarınızı geliştirmek için kurduğunuz settelemente giderek Gunnar ile konuşmanız gerekiyor. Elbette eşyalarınızı geliştirmek ücretsiz değil. Bunun için çeşitli crafting materyallerine ihtiyacınız var.


Tüm bunlara ek olarak, ekipmanların kalitesini artırmak “rune” slotlarının açılmasını sağlıyor. Rune, eşyalarınıza çeşitli ekstra özellikler eklemenizi sağlıyor. Dayanıklılık, hasar ve benzeri avantajlar sağlayan runeler oyunun ilerleyen kısımlarında oldukça önemli yer tutuyor.

Runeler dünyayı keşfettikçe çeşitli yerlerde karşınıza çıkıyor. Yine aynı şekilde, balık ve avlanma gibi aktiviteler ile de rune elde edebilirsiniz. Avcılık ve balıkçılık için settlement içinde özel binaları inşa etmeniz gerekiyor.

194

Assassin’s Creed Valhalla – Eşya Görünümü Nasıl Değiştirilir?

Oyun içinde doğrudan eşyalarınızın görünümünü değiştirebilme şansınız bulunmuyor. Ancak, ekipman kaliteniz ne kadar güçlenirse, sahip olduğu özelliklere bağlı olarak zırhınızın daha parlak olduğunu ve farklı efektlere büründüğünü görebilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla – Özel Silah Yetenekleri

Oyunda tüm bunlardan bağımsız olarak bir de silahların kendine ait özellikleri bulunuyor. Varin’s Axe gibi bazı silahlarda bu gibi özelliklerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin, Varin’s Axe için, her başarılı vuruştan sonra 10 defaya kadar saldırı hızının arttığını görebilirsiniz.

 
555
Konular
1,317
Mesajlar
539
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt