CS:GO FACEİT REHBERİ - NASIL OYNANIR?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
549
Çözümler
1
Tepkime puanı
194
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
CS:GO Faceit Rehberi

Bu başlık altında Faceit’te nasıl maça girileceğini, nasıl level atlanacağını anlatacağım. Aşağıya Faceit sitesinin ekran alıntısını bırakıyorum. Tasarımını genellikle birkaç ayda bir değiştiriyorlar, siz bu yazıyı okurken çok daha farklı bir görünüme sahip olabilir.

174


Faceit Nasıl Kayıt Olunur?

Faceit’e kayıt olmak için yalnızca CS:GO’ya sahip olan bir Steam hesabına ihtiyacınız var. Öncelikle buradaki Faceit Kayıt Sayfasına giderek sayfanın sağ üst bölümündeki “Sign up” butonuna basmak. Karşınıza, E-Mail adresinizi girmenizi isteyen bir kutucuk açılacak.

Posta adresinizi girip ilerle dedikten sonra, detaylı bilgilerinizi isteyen bir sayfa açılacak. Buradaki kullanıcı adı, isim, şifre vb. bilgileri doldurup onaylayın.

Karşınıza Faceit’te oynayabileceğiniz bazı oyunlar çıkacak. Counter-Strike’ı seçip, sağ altta bulunan Steam ile giriş yap butonuna tıklayın. Hesabınızı bağladıktan sonra bedava olan abonelik üyelik tipini seçip oynamaya başlayabilirsiniz. E-Posta doğrulaması yapmayı unutmayın.

Faceit’te Level Atlamak

Faceit’te level atlamak için elo puanı kazanmanız gerekiyor. Elo puanı kazanmak için bildiğiniz gibi maç kazanmalısınız. Her seviye arasında 150 puan fark vardır. Kazandığınız her maçta yaklaşık +25 elo gelir ve kaybedince -25 puan gider.

Faceit’e ilk başladığınızda ise, levelınızı belirlemek için 3 maç atmalısınız. Yalnızca bu ilk maçta, kazandığınız zaman yaklaşık 150 elo gelir veya kaybedince bir o kadar gider. Bu bana kalırsa aşırı saçma bir sistem. Oyunu hiç bilmeyen biri şansa 3 maç kazanarak 6 level olarak başlayabiliyor.

Faceit rankları 0’dan 10’a kadardır. 10 level sonrasında FPL-C ve FPL Rankları vardır. Bunları sonraki alt başlıkta açıkladım.

“Seviye atlamama ne kadar kaldı, bunu görmenin bir yolu var mı?” diye soracak olursanız, evet var. Faceitstats adlı siteye, kullanıcı adınızı büyük küçük harf uyumlu şekilde yazarsanız, tüm istatikleriniz ve rank atlamanıza ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

CS:GO FPL Nedir?

FPL, Faceit Pro League yani Faceit Pro Ligi’nin kısaltmasıdır. Buraya çıkabilmek için ya Faceit yetkilileri tarafından davet almalısınız, ya da FPL-C’de belirli bir başarı elde etmelisiniz. FPL-C’ye çıkabilmek için de 10. seviyede üstün performans gösterip aylık ligde derece yapmalısınız. Şu an HellRaisers takımında oynayan oyuncumuz Özgür “Woxic” Eker, FPL’e davetsiz çıkmak için sentetik hayata bağlanmak gerektiğini söylemişti.

Faceit Maça Girmek

Maça girmek için sol tarafta bulunan “Matchmaking” bölümünden seçim yapmalısınız. İsterseniz solo, yani tek başınıza girebilir, isterseniz hemen bir parti kurarak 2 veya daha fazla kişi girebilirsiniz. Oyna tuşuna basarken aylık sıralama seçmenizi istiyor, bunun ücretsiz hesap planında bir önemi yok boş olanı seçebilirsiniz.

Faceit Premium / Supporter Yararlı Mı?

Faceit’in üç adet üyelik planı var. Biri bedava olan, biri Supporter, diğeri ise Premium. Açıkçası bedava üyelik benim işimi görüyor. Ancak düşük bir leveldaysanız muhtemelen maçlarınıza sürekli troll veya oyunu bilmeyen kişiler gelecektir. Hatta düşük seviyelerde pistol roundunu kaybedince direk takımdan birkaç kişinin çıktığını bile görüyoruz.

 

Athame

Hızlı Üye
Katılım
17 Haz 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
5
Puanları
300
Tick rate fazla ve kaliteli oyunlar dönüyor normale göre, elinize sağlık
 
  • Beğen
Tepkiler: Can
552
Konular
1,312
Mesajlar
536
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt