Paylaşım Deniz Kalbi Nedir? Bu Eşya Ne İşe Yarar?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
593
Çözümler
1
Tepkime puanı
200
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Deniz Kalbi Nedir? Bu Eşya Ne İşe Yarar?

Merhabalar sevgili OyunPortali.Net okuyucuları bugünkü konumuzda Deniz Kalbi Nedir? ve Bu Eşya Ne İşe Yarar? hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.
Bugün herkesin bildiği ve 1.13 Su Altı Güncellemesi ile bizlere sunulan Deniz Kalbi. Oyunu başta aşağıya değiştiren, oyuna yeni maceralar katmaktadır. Pek bir özeliği olmamasına ragmen oyuna güncelleme ile gelen ve ilgi gören bir eşyadır.
1.13 Su Altı Güncellemesi ile gerçekten çok büyük bir değişime giren Minecraft, Mojang'ın geçen sene çıkardığı 1.15 Arılar ve Hatalar güncellemesi ile 1.13 gibi büyük bir değişime girmiştir.

Deniz Kalbi Nerde Bulabiliriz?

Bildiğiniz üzere 1.13 Su Altı Güncellemesi ile batıklar ve gömülü hazineler'de oyunumuza eklenmiştir. Hazinelerden elde edilen haritalar gömülü hazineye doğru giden sizler için yeni bir macera başlangıcı olabilir. Bu gömülü hazinelerde bir eşya bulanabilir ve bu eşyalarda; elmaslar, altınlar, demirler ve içlerinde daha fazla eşyalar barınmaktadır.
Tabii ki bunların yanına Deniz Kalbi'de bulunmaktadır. Büyük maceranın sonunda elinize geçen Deniz Kalbi, her zaman çıkmamaktadır. Oyuna 1.13 sürümü ile eklenen bu eşya büyük bir maceranın sonucunda elinize geçmektedir. Gayet çok Tatlı, hoş ve garip görünüme sahip olan Deniz Kalbi eşyası, mavi tondaki rengi ve top şeklinde ki görünümü ile her yerden belli olmaktadır, mimarı ve build yapımlarında kullanılmaya başlar ve sizlerde rahatça görebileceksiniz. Pek bir işlevi olmasada bu eşya için bu kadar büyük bir macera yapmaya değer mi? mantıksız olur fakar herkesin görüşü farklıdır.
Bir çok kişi'nin yeni öğrendiği bu eşya Conduit yani boru adı verilen bu eşya ve Deniz Kalbi olmadan asla yapılmayacak bu eşya için sizlerin Deniz Kalbi bulmanız çok şart oğlu şarttır.

qdkmrR.jpg

Peki Bu Eşya Ne İşe Yarar?

Konumuzun en başlarında belirttiğimiz gibi bu eşya yani Deniz Kalbi öyle çok pek bir işe yaramıyor ama Conduit yani boru adı verilen eşyayı yapmanıza yaramaktadır. Büyük bir macera ve savaş ile bulunmaktadır.
Bunların dışında ise mavi ve top şeklinde ki görünümü ile çok güzel bir süs olabilecektir ve bir çok mimarı build şeyinde kullanabilir. Fakat hiç bir işe yaramayan eşyalardan birisidir. Şimdi diyorsunuzdur Conduit Nedir? Ne İşe Yarar? Conduit kazma ile kırılabilen bir boru eşyasıdır.
Conduitler yağmur suyu veya suya temas ederse 16 veya 96 block arasında ki tüm oyunculara gece görüşü, su altı madenci yorgunluğu ve nefesin düşmesini önlemektedir. Bir çok yaratığa zarar veren Conduit, Fener gibi bir çok işe yaramaktadır.
Bu Conduitler, herhangi bir biyom, derinlik veya yükseklikte çalışabilmektedir. Çalışması için şu alan 3x3x3 gerekmektedir. Bu alanın su ile dolu olması ve Conduit'in ortada olması gerekmektedir yoksa çalışmaz.

Okyanus'ta Deniz Kalbi Seni Bekliyor!

Bir o kadar pek işe yaramasada büyük maceralara yol açarak oyunumuza zevk katmaktadır. Conduit yani boruların yapımında kullanılan eşya olan Deniz Kalbi, tek kullanım hakkı olan Conduit ile gönlümüzde taht kurabilecektir ve sizlerde seveceksinizdir.
Gayet yararlı olan Conduit'in yapımında gerekli olanlar Nautilus Kabuğu ve Deniz Kalbi gerekmektedir. 8 Adet Nautilus Kabuğu ve 1 Adet Deniz Kalbi gerekir. Özellikleri ve inanılmaz görünümleri ile gerçekten ilgi çekici olmuştur.
Bu konumda sizlere 1.13 Su Altı Güncellemesi ile oyuna eklenen ve oyunda yani bir amaç oluşturan ve ne işe yaradığını anlattım. Deniz kalbi seni okyanusun dibinde beklemektedir!​
 
617
Konular
1,454
Mesajlar
663
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt