Paylaşım Eski Metin2 Oyuncuların Görünce Duygulanacağı 5 Unutulmaz Detay

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
549
Çözümler
1
Tepkime puanı
194
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Eski Metin2 Oyuncuların Görünce Duygulanacağı 5 Unutulmaz Detay

Bir zamanlar oldukça çok popüler olan ve herkesin bilgisayarında en az bir tane oyunu olan MMORPG türü oyunların eski oyuncuların anılarında önemli bir yer kazanmıştır.
En efsane MMORPG oyunlarından birisi de şüphesiz ki Metin2 dir. Mart 2005 tarihinde çıkışını yapan efsane MMORPG oyunu Metin2, özellikle ülkemizde zamanında büyük bir popülerlik yakalamıştı ve şu ana hakları Gameforge'nin elinde olan oyun, oyunculara hizmet vermeye devam etmektedir.
Oynaması tamamen ücretsiz olan Metin2, içerisinde yoğun bir içerik barındıran önemli bir MMORPG oyunu diyebiliriz ve eşyalar NPC karakterler, pazarlar, savaşlar, hikaye görevleri, seviye görevleri ve daha çok fazlası bu oyunda yer almaktadır.

1- Bol Bol İtem Yakan Demirci Reis

1625479029619.png

Metin2 oyuncularından en çok tepki alan NPC karakter demircimiz olsa gerekir. Kaslı mı kaslı demirci reis az oyuncunun canını yakmadı. Ne dolunaylar, ne zırhlar + basarken kaybedildi ve kahrolmuştur. Eşyalarımızın seviye atlamasını sağlayan + sistemi oyunda oldukça çok önemliydi.
Seviye atlatılan bir eşyanın hem değeri hem de gücü oldukça artıyordu ve en ucuz seviye basma yöntemi demirciyi kullanmaktadır.
İki kere hayıra sonra evete, tam alın terini silerken vs. derken hayatımızda denemediğimiz taktik kalmadı ama eninde sonunda çoğumuz burada eşyalarını yakmıştır. Demirci reisimiz + basma sürecinde eşya yakan eski metin2 oyuncuların şu an gözlerinden yaş gelmeye başlamıştır.

2- Baskın Zamanı Aksiyon Dolu Köy Baskınları

1625479062382.png

Toplanıp köy baskınına gitmek mi? En sevdiğimiz olaylardan birisde bu olmalı. Oyunda hesabımızı oluşturma sürecinde bayrak seçimi yapmamız gerekiyordu. Mavi, kırmızı ve sarı bayraklarından birini seçip maceraya hemen atılıyorduk. Her bayrağın kendine ait birinci köyü olmaktadır. Biz de karşo bayraklara abilerimiz, ablalarımızı toplayıp baskına gidiyorduk. Ne kavgalar ne heyecanlı baskınlar yaşıyorduk.
Gerektiğinde de savunmasını bilmeliydik.

3- Pazarlar ve Komik İsimleri

1625479152106.png


Köylerin merkezlerinde dolup taşan ve gülmekten yaran komik pazarları incelemek herkesin favori eğlencelerimizden biri.
Özellikle CH1'e girdiğimizde pazar yoğunluğunda bilgisayarımız kasıyordu ama isimlerine gülmekten bu sorunu görmüyorduk. PC'de yokum itemler lokum, Yanımdaki kazık, Parana yazık ve daha bir sürü komik ve mizah anlayışı yüksek pazar isimleri koyuyorduk veya görüyorduk. 1 yang'a item satacağını söyleyip herkesi depo arkasına toplayıp kandıran hain oyuncuları da unutmadık. En büyük pazar şakalarından birisi de bu.

4- Dolandırıcılar ve Hileciler

1625479172862.png


Metin2 itemlerini sadece demircide kaybetmiyorduk. Dolandırıcıların ve hileciler yüzünden de item kaybettiğimiz illa ki olmuştur. İtem kopylama yöntemi bulduğunu iddia eden ve ticaret sekmesinde hile açarak eşyanızı siz onaylamadan kendine çeken, size verdiği +5 zırhı hile ile +9 gibi gösteren hileciler bile eskiden vardı.
Çok kandırıldık, çok dolandırıldık ama şimid o günleri bile herkes özlüyor.

5- Lonca Savaşları

Loncalar oyunun olmazsa olmazlarıydı ve her lonca sunucudaki en iyi lonca olmak için çabalar, savaşlara girer ve sağlam oyuncuları topluyordu. Heyecanın doruk noktası ise iki farklı loncanın yüzlerce oyuncuyla birlikte özel bir lonca savaşı haritasında meydan muharebesine girmeseydi. Lonca savaşı öncesi tüm hazırlıklar yapılır, itemler tamamlanır ve yetenekler geliştirilirdi.
O gün geldiğinde ise özellikle ünlü loncalar savaşıyorsa tüm sunucu o savaşı izliyorlardı.
Bilgisayar her zaman ki gibi kasar, yeteneklerin havada uçuştuğu bir kaos ortamı olurdu. Eğer bir loncaya üyeyseniz atınız rengi de değişirdi ve lonca sahibinin atı da kendine özel bir renge sahip olacaktır. Lonca savaşları bizim için çok ama çok değerliydi. Lonca savaşlarının ne kadar heyecanlı geçtiğini fark etmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyiniz.


 
552
Konular
1,312
Mesajlar
536
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt