Rehber irql not less or equal Hatası Nasıl Çözülür

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
549
Çözümler
1
Tepkime puanı
194
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
irql-not-less-or-equal-hatasinin-cozumu.jpg

irql not less or equal Hatası Nasıl Çözülür

Driver yani Sürücü hatası olan bu hatamız irql not less or equal hatası donanımlar güncellenirken internet bağlantısının kesilmesi veya yanlış sürücünün yüklenmesinden dolayı olan bir hatadır.
Hatanın çözümünün çok farklı yöntemleri bulunmaktadır. Hatanın kaynağı ekran kartı ise kalıcı çözüm için Display Driver Uninstaller adlı yazılımı indircez ve sonra Ekran kartı sürücünüzü sıfırlayabilir ayrıca ardından da temiz bir sürüm kurabileceksiniz.

Display Driver Uninstaller İndir

Driverlar ilk çıktığında güncelleme işlemi yapmak yerine sürümün kararlılığını kontrol ettikten sonrada sürücü güncellemesi yapmanız tavsiye edilmektedir.

İndirmek İçin Tıkla

Durdurma Kodu

Başlat menüsünü tıkladıktan sonra çalıştır şeklinde arama yapınız ve karşınıza çıkan araçtan devmgmt.msc şeklinde arama yapınız ve enter tuşunu basınız.
Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan veya hatalı tüm sürücüleri kontrol ediniz ve eğer böyle bir durum söz konusu ise ilgili donanıma sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçiniz.
Sürücü bölümüne gelin ve bu pencerenin altında yer alan Sürücüye Geri Dön butonuna tıklayınız. Yaptığınız bu işlemler en son yaptığınız güncellemeyi iptal edicektir.​
 
552
Konular
1,312
Mesajlar
536
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt