Minecraft Dungeons Nasıl Bir Oyun?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
549
Çözümler
1
Tepkime puanı
194
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Minecraft Dungeons Nasıl Bir Oyun?

260


Bilindiği üzere Minecraft, birinci ya da üçüncü şahıs bakış açısından oynanan ve ucu açık bir hayatta kalma oyunu. Küplerden oluşan ve tamamen yıkılabilir bir dünyada dilediğimiz gibi hareket ediyor, sayısız eşya üreterek farklı düşmanlara karşı mücadele ediyoruz. Minecraft Dungeons ise Diablo ve benzeri oyunların izometrik bakış açısından oynanan, çevrenin yıkılabilir olmadığı ve belli bir hikayeyi takip eden yapısı ile farklılaşıyor.
Oyunda yalnızlığa itilen ve kendini kötülüğe kaptıran bir karakterin (Arch-Illager) yarattığı terörü sonlandırmamız gerekiyor. Bu süreçte geliştirilebilir birçok farklı silah ve ekipman bularak daha güçlü hale geliyor, farklı tipte düşmanları alt ederek mutlu sona ulaşmaya çalışıyoruz. Hikayenin rastgele oluşturulan bölümlerini daha zor seviyede tekrar bitirmek ise daha üst seviye silah ve ekipmanlara ulaşmamızı sağlıyor. Öte yandan tek kişi oynanabilen oyunun dört kişiye kadar eşli (coop) oyun desteği sunduğunu da belirteyim. Böylece oyun çok daha eğlenceli hale gelebiliyor.​

Minecraft Dungeons Nasıl İndirilir?

261


PC’nin yanı sıra PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için çıkış yapan oyunu her platform için dijital olarak satın alıp indirebilirsiniz. PC ve Xbox One sahipleri ise direkt oyunu satın almak yerine Xbox Game Pass üyeliği satın alarak yaklaşık 200 oyunluk bir kütüphane dahilinde Minecraft Dungeons’a ücretsiz erişebilirler. Oyunun standart sürüm fiyatı PC ve Xbox One için 56,25 TL, PlayStation 4 için 84 TL, Switch için 19,99 Euro iken, Hero Edition sürümü PC ve Xbox One için 85 TL, PlayStation 4 için 139 TL ve Switch için 29,99 Euro olarak belirlenmiş. Kahraman pelerini, iki ekstra oyuncu kostümü ve evcil bir tavuk içeren Hero Edition’ı satın alarak önümüzdeki dönemde yayınlanacak iki indirilebilir içerik paketine erişmek mümkün oluyor.

Minecraft Dungeons İndirilebilir İçerik Paketleri
262

Hikaye içeriğini bir kez bitirmenin yaklaşık altı - yedi saat sürdüğü Minecraft Dungeons’ı tekrar tekrar oynamak mümkün. Oyunu gizli içerikleri dahi bulup tüketenleri ise önümüzdeki aylarda yayınlanacak indirilebilir içerik paketleri bekliyor. Bunlardan ilki “Jungle Awakens” adını taşıyor ve Temmuz ayında yayınlanacak. İsminden tahmin edileceği üzere orman teması üzerine kurulu paket sayesinde oyuna yeni bir biyom, üç yeni bölüm, yeni düşmanlar, yeni silahlar, yeni zırhlar ve yeni eşyalar eklenecek. Çıkış tarihi Eylül olarak tahmin edilen ikinci paket Creeping Winter hakkında ise herhangi bir bilgi yok ancak ismine bakarak kış temalı bölümlerle karşılaşacağımızı tahmin etmek zor değil.

Minecraft Dungeons Sistem Gereksinimleri Neler?

Kendine has ve küplerden oluşan bir dünyaya sahip olması paralelinde Minecraft Dungeons’ın sistem gereksinimleri oldukça makul. Her ne kadar düşmanların ve efektlerin bol olduğu anlar yaşansa da ortalama bir sistemde iyi performans almak mümkün. Eğer oyunu PC’de oynamak istiyorsanız, sahip olmanız gereken minimum sistem gereksinimlerini aşağıya sıralıyorum.​
  • Intel Core i5 2.8 GHz ya da muadili AMD işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 ekran kartı
  • 8 GB bellek
  • 6 GB disk alanı
  • 64-bit Windows 7, Windows 8 ya da Windows 10 işletim sistemi


 
552
Konular
1,312
Mesajlar
536
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt