MİNECRAFT ELYTRA NEDİR - NASIL BULUNUR?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
551
Çözümler
1
Tepkime puanı
195
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
MİNECRAFT ELYTRA NEDİR - NASIL BULUNUR?

219


Elytra Minecraft'da bizim uçmamıza yüksek yerlerden düşerken kendimizi korumak için süzülerek sağ çıktığımızda bazen de kendi ölümümüzü yavaş yavaş süzülerek izlememize yaramaktadır.
Elytra oyun içerinde vanilla sürümünde kendimiz tarafından sıfr yapılmaz ve Elytra Minecrat'ın 1. sürümü ile gelmiştir.

Kanat Nerede Bulunur?

Elytra bula bilmek için ilk başta end portalına gitmek için ejderhanı öldürmek gerekmektedir ve öldürdüğünüz zaman haritanın bir köşesinde katman kayalarının arasında yeni bir portal göreceksiniz ve bu portal giriş yapmanızın tek yolu ender incisi kullanmaktadır.
Yeni dünyaya giriş yaptığınızda karşınıza yeni bir şehir gelecek ve bu şehirde gezerek binaları bulmaya çalışın ve bu binaların içerisinide keşfedin.

Kanat Nasıl Kullanılır?

Kanat'ın kullana bilmenin iki yolu vardır;
1-) En az dört 4 block yükseklikten süzülmek. Yüksekliğe çıktıktan sonra aşağı atlayın ve shift tuşuna basarak süzülmeye başlarsınız.
2-) İlk önce size havai fişek lazım ve fişeği elinize alın iki kez space butonuna tıklayarak fişeği havaya doğru sağ tıklayarak uçmaya çalışınız.

End Portalı Nasıl Bulunur?

End portalını bulmak için ilk önce bize ender gözü bulmak lazımdır bunu içinde bize bolca ender incisi lazımdır ve blaze tozu da lazım bunları bulduktan sonra çalışma masasına açın ve altta blaze tozu bir üste ise ender incisini yerleştirerek elde ede bilirsiniz ve çokça yapınız.
Sonra dışarı çıkın ender gözünü havaya bakarak sağ tıklayın ve ender gözü sizi nereyi gösterirse oraya doğru yürüyünüz artık bir yerden sonra ender gözü havada süzülerek aynı yerde durur.
Ve bu bulduğunuz anlamına gelmektedir. Aşağı doğru kazmaya başlayın ve portalı bulabilirsiniz. Karşınızda ki yerlere elinizde ki, ender gözlerini yerleştirerek portalı aktif edebilirsiniz.

Ejderha Kolay Yoldan Nasıl Öldürürüm?

Kolay ve hızlı bir şekilde öldürmek için end dünyasında obsidyenlerin üzerinde bulunan küpleri yanına gidin ve ejderhanın o küpten can almaya başladığı zaman küpe sağ tıklayarak kırın ve bunu yapmamızın sebebi bu yöntem ile ejderhaya daha çok hasar vereceğiz.
 
555
Konular
1,317
Mesajlar
539
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt