Minecraft Faction Nedir?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
593
Çözümler
1
Tepkime puanı
200
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
minecraft-happy-770x433.jpg

Minecraft Faction Nedir?

Merhaba tüm Minecraft severler bilirsiniz aslında Faction'un ne olduğunu ama biz daha detaylı bir şekilde bu konumuzda konuşacağız. Ha bilmeyenler içinde hem burdan öğrenmiş olur hemde ayrı bir rehber olacaktır. Bu konumuzda biraz değil baya bi detaylı bir şekilde ayrıntıya gireceğiz, anı yaşarmış gibi anlatacağım sizlere. Klanınız krallık mücadelesi için gelişmek için çok iyi çalışan çiftçiler ve ekmek parası çıkarmak için tüm geliştirdiğiniz kılıçları satan silahtardan tutun da size verilen görevlere kadar her şeyi detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız. Hadi, daha oynayacağınız bir sürü oyunlar var!

Kısa Bir Başlangıç

İyi bir başlangıç yapmak asla kolay değildir.
Çünkü doğru adım atmak gerekiyor. İlk önce neyle başlayalım sizce? Küçük bir plan yaparak başlamak gerekiyor. Bazı Faction sunucuları çok zor olur, bazıları ise sunucuya ilk girdiğinde elmas kazma veriyorlar. Tabii ilk başta sana elmas kazma verirlerse işiniz basittir, hammaddeye ışınlan ve kasıl. Ben ise size biraz zor olandan bahsedeceğim.
Hatta kazma çok zor elde edilirse bile. Bunun için ilk olarak ormana gideceğiz.
Şimdi orman bizin için en zengin hammadde yeridir.
Birçok çeşit sunucular olduğundan genelde zor sunucu üzerinde konuşacağız. Zaten kolay olan sunucuda kaz-sat mantığı ile yürürsünüz sürekli. Ben de en çok zoru tercih ettiğimden için size de bunu aşılamak isteriz. Tabii ki tercih yine size kalmıştır. Ormana inip hemen biraz ağaç kırmanız gerekmektedir. Ve çalışma masasını yapın ve gelişin. Normal hayatta kalma mantığıdır yani. Ev yapıp claim atmanız gerekmektedir. Yaptığınız evinizi ve eşyalarınızı böylece korumuş olursunuz eğer claim atmasanız evinizi yıkarlar ve eşyalarınızı hırsızlar çalar. Şimdilik başlangıcı bitirelim ve biraz daha olayların içine girmeye başlayalım.

Olaylara Giriş

Başlangıç yeri gelişmeniz için gereken yerdi. Artık biraz savaşlara gireceğiz. Uygun gördüğünüz bir klana katılın ya da kendiniz 10 kişi toplayıp bir klan kurunuz.
Klan olarak savaşmanızın size bir avantajı çok büyüktür. Arkanızda sizi destekleyen birisi olacak tabii ki. Ve böylece rahatsınız ve kolay bir şekilde yeneceksinizdir. ( Bir elin nesi var, iki elin sesi var ) Kazandığınız zaman da ganimetlerle önünüze çıkan tüm klanlarla savaşınız. Bu savaşlarda kimseye asla acımayın. Kılıcınızı çekin ve onu korkutunuz.

Normal sandığın sesi ile içinde ganimet dolu sandığın sesi aralarında çok farklar vardır. Sonuçta siz o ganimetleri savaşarak, emek vererek kazandınız. Her gün de kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz.
Her saniye, her dakika sizde bu heves artacaktır. Yani sonunda zengin ve kral olacaksınız. Herkes sizin klanı parmaklarla gösterecektir. Ve sunucunun kurucusu bile sizi tanıyacaktır. :) Eğleneceksiniz tabii ki.
Bir amaç üzerinde çalışmak bunu başarmak hangi insanı mutlu etmez ki he?

Sonuç Olarak

Sonuç olarak Faction sunucuları çeşidine göre zorluğu artan/azalan bir sunuculardır.
Amacımız ise klan kurmaktır. Bu klanlarla gelişip zaferinize ulaşmanız lazımdır. Hammaddelerle dolu bir oyun oldu artık ama o zorluk hassını vermiyorlar artık.
Bence lapis ve hammaddeler eklenince Factionun anlamı vb kalmadı bence.
Kaz-sat mantığı ile hiçbir yere gidemiyoruz.
Yani özetle Faction sunuculari ikiye bölündü. Artık daha kolay olsa da yabancıların birçoğy zor modda oynamaktadır. Sadece Türkiye ssktöründe böyledir.​
 
617
Konular
1,454
Mesajlar
663
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt