Minecraft Saklama Çekmeceleri Modu

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
588
Çözümler
1
Tepkime puanı
197
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Herkese Merhabalar Değerli OyunPortali Ailesi Bugünkü Konumuz Minecraft Saklama Çekmeceleri Anlatacağım. Haydi Başlayalım.

Minecraft Saklama Çekmeceleri Modu

thread_lead.png

En sık kullandığımız ürünleri elinizin altında bulundurmak için depolama çekmeceleri Jabba ve Bibliocrafttan fikirlerini ödünç alarak bu modları değiştirmek yerine tamamlayıcı olması gereken son derece işlevsel kompakt ve estetik bir depolama çözümü sağlamaktadır.

Nasıl Kullanırız?

Bu kaplarla gelenekael bir yarık envanterleri yoktur. Etkileşimi Jabba'ya benzemektedir ve bu şekilde tıklama tabanlıdır. Öndeki çekmecelerden birine tıklamak o çekmeceyle etkileşime gireceksinizdir.
Sağ tıklama tam desteyi elinizle çekmeceyle yerleştirin ve çekmece dolarsa ve kısmi desteye yerleştirin.
Çift sağ tıklama envanterindeki tüm uyumlu yığınları çekmeceye veya çekmece dolana kadar yerleştiriniz.
Sol tıklama ise çekmecedek tek bir öğeyi çıkarabilirsiniz.

thread_controller_sm.png

Shift + Sok tıklama çekmeceden tüm desteyi çıkarabilirsiniz.

Shift + Boş elle Sağ tıklama tam öğe sayısını görmek ve uygulanan yükseltmeleri yönetmek için bir kullanıcı arayüzü açınız.
Shift tıklama davranışı Jabba'dan tersine çevirilir. Bu normalde Jabbdaki yığınlarla etkileşime girdiğiniz teorisine dayanmaktadır. Ancak normalde depolama çekmecelerindeki tek öğelerde etkileşim kurmak isteyebilir. Kontroller mod yapılandırmasında Jabbaya uyacak şekillerde ters çevirebilir.

Stil - Seçenekler - Yükseltmeler

Ahşap çekmeceler ve depolama çekmecelerindeki ana depolama bloğudur ve çeşitli yapılandırna ve stillere sahiplerdir.

thread_overview2.png

Eşleşen bir blok almak için ise işlerken Vanilya tahta renklerinden herhangi birini seçebiliriz. Çekmeceler beş farklı konfigürasyondan gelmektedir ve bu işlem kapasitesi ve farklı noktalarda kompaktlık ;

1. Yarım boy 2x2 Çekmece başına 4 yığın depolamaktadır.

2. Yarım boy 1x2 Çekmece başına ise 8 yığın depolamaktadır.

3. Tam boyutlu 2x2 Çekmece başına ise 8 yığın depolamaktadır.

4. Tam boyutlu 1x3 Çekmece başına 16 yığın depolamaktadır.

5. Tam boyutlu 1x1 Çekmece başına 32 yığın depolamaktadır.

Depolama yükseltmeleriyle kapasite daha da arttırabilirsiniz. Yükseltmelerinde sırayla uygulanmasi gerekmez ve böylece başlangıçtan itibaren ihtiyacınız olan boyutu seçebilirsinizdir.
Çekmeceleriniz ne kadarda dolu olsa bile olduğuna ilişkin bir tahmine ihtiyacınız varsa çekmecelerinize bir dolgu çubuğu koymak için de gösterge yükseltmsleri mevcut haldedir.

Level 1 = Çekmece dolu ise olduğunda gösterge çubuğu yanacaktır.

Level 2 = Gösterge çubuğu çekmecenin doluluk oranıyla orantılı olarak dolacaktir.

Çekmeceler ayrıca çekmece anahtarı ile kilitlenebilmektedir veya kilidini açabilirsiniz. Bir çekmece kilitlendiğinde son öğe kaldırılsa bile geçerli öğe iliskilendirmesini korumaktadir. Bu boruların ve diğer taşıma sistemlerinde bu çekmeceyi diğer öğelerden tekrar dolmasını engelleyecektir. Bazı ahşap türleri için ilave ahşap tipleri için de eklenti paketleri vardır. Daha fazla bilgi için aşağı okumanızı tavsiye ediyorum.

Çekmeceleri Ve Çekmece Denetleyicisini Sıkıştırma

Sıkıştırma çekmeceleri ve sıkıştırilabilir öğeleride otomatik olarak dönüştüren ozel bir taş renkli bir çekmecelerdir. Altın blokları, külçe ve külçeler arasında elle işciliği ve işçilliği yapmak yerine ise bunları kompakt bir çekmeceye koyun. Çekmece dahili olarak malzeme havuzunu koruyacak
ve malzemeyi gösterilen formlardan herhangi birine ise yerleştirmenize veya çıkarmaniza izin verilçektir.
Sıkıştırma davranışı, redstone , parıltü buğday ve diğerleri de dahil olmak üzere sıkıştırılmış bir tarifi olan herhangi bir ürün için geçerli.

thread_mods2.png

Çekmece kontrolörleri moddaki ikinci özel bloklardır. Bağlı tüm çekmeceleride 12 blok içinde arayacaklar ve sonra tüm bu çekmeceleri büyük bir envanteri olarak göstereceklerdir. Bu tek bir boruyu, kanalı ve kıvılcımı depolama ile veri yolunu vb. Bağlamanızı ve tüm çekmece bankası ile etkileşim kurmanızı saglamaktadır.​
 
609
Konular
1,439
Mesajlar
653
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt