MİNECRAFT SUNUCUSUNU GÜVENLİ HALE GETİRİN

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
588
Çözümler
1
Tepkime puanı
197
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
MİNECRAFT SUNUCUSUNU GÜVENLİ HALE GETİRİN

Minecraft sunucusu yönetirken makineye ve sunucuya karşı saldırılar alıyorsanız, güvenlik açıklarından yararlanan hackerlar veya kendini hacker zanneden birkaç yöntem öğrenmiş kişiler var ise bunlardan kurtulmanın birçok yolunu sizlere açıklayacağız. Bu sadece fikir amaçlıdır, yani sizlere doğrudan yapımını göstermeyeceğiz. Siz kendi projenizi kendiniz belirlemeli, gerekirse kendiniz kodlamalısınız.

152

Sunucuyu Premium Yapmak

Bir Minecraft sunucusu korumanın en etkili çözümlerinden birisi dışarıdan gelecek saldırıları önlemek olacak. Bunun için premium sunucu kullanmak bot hesapların girişini önleyecektir. Tabii tek saldırı yöntemi bu olmadığı için konumuza devam edeceğiz.

AuthMe Sisteminden Yararlanın

Eğer ki premium sunucu sistemine geçerek üye sayısının azalmasını istemiyor iseniz yapacağınız bir diğer işlem AuthMe eklentisinin ayar dosyasından bazı ülkeleri engellemek olacak. Bu sayede dış ülkelerden gelen botları önleyebilirsiniz.


153

Anti Hileler Kullanın
Sunucu güvenliği yalnızca dışarıdan korumak ile olmaz. İç kaynaklı da güvenlik sorunları olabilir. Eğer ki sunucu içerisindeki üyeler hile kullanıyor ise çeşitli anti hileler kurarak veya kendiniz kodlayarak sunucu güvenliğini daha da arttırabilirsiniz.

Makineye Güvenlik Yazılımları Kurun
Eğer ki Minecraft sunucusu dışında RDP saldırısı gibi çeşitli saldırılar alıyor iseniz makineye bir güvenlik yazılımı kurarak diğer ülkelerden gelebilecek saldırıları önleyebilirsiniz. Örneğin sunucunuz Türkiye’ye ve birkaç ülkeye özel ise o ülkeler dışındaki ülkeleri bloklayın. Bu sayede bot saldırıları engellenmiş olacak.

Güvenlik Duvarı Kuralları Ekleyin
Çeşitli güvenlik duvarı kuralları ile sunucu daha güvenlik hale gelir. Örneğin RDP saldırılarını önlemek için RDP portunu yalnızca kendi IP’nize bağlayabilirsiniz. Eğer ki IP adresiniz değişir ise host panellerinden tekrar düzenleyebilirsiniz. Eğer bunu yapmaya üşeniyor iseniz biraz programlama bilgisi ile daha detaylı bir sistem kodlayabilirsiniz.
Bunun dışında Hostların hazırladığı güvenlik yazılımlarını da kullanarak sunucuyu daha kaliteli ve verimli bir hale getirebilir, güvenliğini üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sizinde güvenlik konusunda önerebileceğiniz yöntemler var ise yorumlara yazmaya ihmal etmeyin.

 

Athame

Hızlı Üye
Katılım
17 Haz 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
5
Puanları
300
Ayrıca exploitfixer kullanabilirler
 
609
Konular
1,439
Mesajlar
653
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt