Mobil Oyununuz İçin Kullanıcı Edinme Optimizasyonu

tiempo

Hızlı Üye
Katılım
26 May 2021
Mesajlar
15
Tepkime puanı
10
Puanları
305
Konum
Istanbul
Web sitesi
cavatin.com
Liste rekorları kıran oyunların başarısı, mobil oyunların birçok geliştirici için nasıl harika bir gelir kaynağı olabileceğini kanıtlıyor. Ancak hedeflerine ulaşmak için bu oyunların üstün bir hikayeden, ilgi çekici bir oyuncu deneyiminden ve yüksek kaliteli grafiklerden çok daha fazlasına ihtiyacı var. Kısacası, tek başına bir geliştirici olarak sağlayabileceğinizden daha fazla öğeye ihtiyaç duyarsınız; potansiyel müşterilerine ulaşmak için oyunların kanallara ihtiyacı var.

Başarı hikayeleri size ilham vermiş olabilecek oyunların çoğu, yolculuğuna oyunu beğenen küçük bir kullanıcı kitlesinden başlamış, diğer oyuncularla paylaşmış ve oyunu tam bir başarıya ulaştırmıştır. Ancak bir mobil oyunu oyun sektöründe sansasyon haline getirebilecek bu kadar küçük kullanıcı kitlesine ulaşmak küçük bir başarı değil, bu da emek gerektireceği anlamına geliyor.

Oyununuz için gerçekten en iyi çıktıları elde etmek istiyorsanız, pazarlama tekniklerinizi göz önünde bulundurmalısınız ve reklamcılık bunlardan en önemli olanı diyebilirim.

Terminolojiyi Anlayın:

Arama ağı reklamları kullanıyorsanız ve buna görüntülü reklamlar ve diğer reklam biçimleri de dahilse, çabalarınızı optimize etmenize yardımcı olacak bazı terimleri anlamanız çok önemlidir.

TO - Tıklama Oranı, reklamınızın SERP'lerde göründükten sonra kaç kez tıklandığını söyler.

IR - Bu, kullanıcıların doğrudan oyunun yükleme sayfasına yönlendirildiği uygulama reklamları için geçerlidir. Yükleme Oranı, oyununuzu kaç kullanıcının yüklediğini söyler.

İçerik:

Açılış sayfası için iyi bir reklam içeriği ve eşit derecede iyi içerik oluşturun. Reklam için içerik net ve aynı zamanda ilgi çekici olmalıdır. Potansiyel kitlenizi bilmek burada gerçek bir yardım sağlayacaktır. Hedeflediğiniz kitleye nelerin hitap ettiğini anlayın ve ardından bu öğeleri içeriğe eklemeye çalışın. Bu temelde, oyunun adına, simgesine ve açıklamasına da karar verebilirsiniz. Oyunla ilgili olumlu eleştiriler ve ekran görüntüleri eklemek, oyun uygulaması içeriğinin temel bileşenlerini de formüle eder, çoğu kullanıcı içerikteki her şeyden önce bu iki şeyi kontrol etmeyi kabul etti. Bunun dışında, içeriğin oyun hakkında her hevesli oyuncunun sorunsuz bir şekilde başlaması için gerekli olduğu kadar çok şey anlattığından emin olun. Ayrıca,

* İpucu: Daha fazla kullanıcı yakalamak için ücretsiz demo tekniğini deneyebilirsiniz. Kullanıcıların demo seviyesini ücretsiz oynamalarına veya cihazlarında daha az yer kaplayacak büyük bir oyunun ilk seviyesini yüklemelerine izin verin.

Tutku:

Bir kez oyun geliştirme hizmetlerine yatırım yaptıktan ve gerçekten harika bir oyun geliştirdikten sonra, kullanıcı kazanımından ödün vermek kesinlikle hak edilmeyecektir. Pazardaki rekabet ve pazar trendlerindeki hızlı değişimler göz önüne alındığında, ilk birkaç hafta içinde mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcı toplamanız çok önemlidir. Zamanın ihtiyaçlarına göre gelecekte oyununuzu her zaman yükseltebilirsiniz, ancak zaten güçlü bir kullanıcı tabanınız yoksa tüm bu çabalar size yeterli meyve vermez. Bu nedenle, oyununuzun pazarda ve endüstride başarılı olmasını gerçekten istiyorsanız, eksiksiz bir stratejiyle kullanıcı edinmeye yatırım yapmak bir zorunluluktur


Bu makale tarafımca buradan alıntılanıp, Türkçe diline düzenlendikten sonra OyunPortalına eklenmiştir. Reklam vb. amaç içermemekle beraber alıntı izni vardır.
 
  • Beğen
Tepkiler: Can

enes

discord.gg/jCPZ6Kzbjx
Site Sahibi
Geliştirici
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
77
Çözümler
1
Tepkime puanı
61
Puanları
830
Konum
Turkey
Web sitesi
oyunportali.net
Çok güzel olmuş, bazı bilmediğim şeylerin cevabını aldım. Teşekkürler.
 

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
593
Çözümler
1
Tepkime puanı
200
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Eline sağlık
 

Athame

Hızlı Üye
Katılım
17 Haz 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
5
Puanları
300
Elinize sağlık
 

serverprovider

oyunportali.net
Katılım
17 May 2021
Mesajlar
12
Tepkime puanı
7
Puanları
325
harika konu
 
617
Konular
1,454
Mesajlar
663
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt