Paylaşım Nasıl Güvenli Bilgi Depolama Yapılır?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
593
Çözümler
1
Tepkime puanı
200
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
sanal-sunucu-kiralama-teknotel-e1625392383753.jpg

Nasıl Güvenli Bilgi Depolama Yapılır?

İş hayatı olsun özel hayat olsun internet ve cihazların içerisinde herkesin artık milyonlarca önemli bilgileri mevcuttur. Öyle ki özellikle kurumsal iş hayatında firmaların tasarladıkları projelerin taslakları, müşteri portföy bilgileri ve finansal bilgiler de şirketlerin sürekli ulaştıkları çok ama çok önemli bilgiler vardır.
Bir an hepimiz düşünelim bilgilerimiz kaybolduğunu! Ve bu tarz önemli verilerin kaybolmasını geri dönülmez bir son oluşturacağı için yedekleme bu konularda çok önemlidir. Dijital çağda veri kaybı oldukça kolay yapılıyor. Bu yüzden sizin e-ticaret sitenizin ve kurumsal sitenizin veya sizin için çok önemli bir projeniz mevcutsa alanında uzmanlığını kanıtlanmış bir yüksek güvenlikli yedekleme hizmeti sunan firmalarla çalışmanız gerekmektedir.
Kurumsal ya da bireysel web sayfalarınızda hosting ve alan adı tanımlanmasıda site içeriğinin güvenliğini veya depolaması açısından oldukça çok önem taşıyor ve taşımaktadır.


Yedekleme Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızın içerisinde kullandığımız cep telefonları, laptoplar, masaüstü bilgisayar gibi cihazlar elbette hepsi güvenlik için yedek alıyor. Yedekleme yöntemlerinde tam yedekleme ve kısmi yedekleme en çok kullanılan türler arasında yer almaktadır. Tam yedekleme türünü genellikle en çok kurumsal firmalar çok kullanmaktadır ve herkese tavsiye edebilirim. Tam yedekleme tüm bilgileri eksiksiz yedeklemektedir. Kısmi yedekleme ise en son girilen bilgileri yedeklemektedir.


145-1456173_download-web-security-png-photo-website-security-png.png

Hosting Ve Güvenlik

LiteSpeed ve CloudLinux gibi çok önemli eklentilerle güçlendirilmiş ve ayrıca web hosting hizmeti ile güvenliği en yüksek seviyedeki serverler ile bilgi depolama ve güvenliği sağlayacaktır. Hosting belirlenirken talep eden kişi veya kurumlar ile mutlaka görüşmeler sağlanır ve ihtiyaç önceliği belirlenmektedir. Talepler, yazılım uzmanları ile birlikte bir projede belirlenecektir. Bu projenizin en önemli amacı ise yüksek kapasite yedekleme ve bu yedeklerin güvenle saklanması olabilmektedir.
Verilerin ve bilgilerin daha fazla alan içerisinde depolanması için kapasite optimizasyonu kesinlikle yapılmalıdır. Bu sayede yüksek saklama alanı sağlanacaktır.

Peki Bunların Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda bulut teknolojisi ile günlük hayata girdiğinden belli bu yana özellikle yedekleme ve güvenliğin sağlanması oldukça hayatımızda çok kolay hale gelmiştir. Bulut teknolojisinde kullanarak doğru yedekleme deposu oluşturulmakta ve hatta geçmiş yılların verilerinide rahatlıkla ulaşabilirsiniz.​
 

Chepo

Hızlı Üye
Katılım
22 Ağu 2021
Mesajlar
5
Tepkime puanı
3
Puanları
300
Konum
Hatay
Eline sağlık yararlı bir konu olmuş.
 
  • Beğen
Tepkiler: Can

Lasty

?
Katılım
16 Ağu 2021
Mesajlar
50
Tepkime puanı
27
Puanları
760
Konum
Türkiye/Ankara
Yararlı konu olmuş, emeğine sağlık.
 
  • Beğen
Tepkiler: Can
617
Konular
1,454
Mesajlar
663
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt