NVİDİA GEFORCE NOW NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
551
Çözümler
1
Tepkime puanı
195
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
163

GEFORCE NOW TEKNOLOJİSİNİN GEÇMİŞİ
GeForce Now (eski adıyla Nvidia GRID) Nvidia tarafından 2013 tarafında beta olarak piyasaya sürüldü (O zamanlar yalnızca Nvidia Shield platformu için yapılmıştı). Fakat Nvidia bu yeni teknolojisinin adını resmi olarak 30 Eylül 2015 tarihinde duyurdu. Ocak 2017'de Nvidia tarafından GeForce Now adıyla hem PC hem'de Macintosh bilgisayarları için tanıtıldı. Şimdi gelelim bizleri yakından ilgilendiren konuya Nvidia'nın kısa süre önce Turkcell ile ortaklaşa bir proje başlatıp Turkcell'in bir servisi olan Gameplus ile çalışan Nvidia'nın amacı ülkemize GeForce Now sunucularını getirip oyuncularımızın daha düşük gecikme ile oynamasını sağlamaktır.

GEFORCE NOW NE İŞE YARAR?
Aslında GeForce Now binevi yayın izlemek gibi tek farkı burda oyunu siz oynuyorsunuz. GeForce Now sizi uzak masaüstüne bağlıyor ve sizde oyununuzu oynuyorsunuz. Oyun demişken FREE TO PLAY kısmındaki oyunları oynamak ücretsiz adından da anlaşılacağı üzere ama Cyberpunk 2077 tarzı oyunları oynayabilmeniz için satın almış olmanız gerekmektedir.

GEFORCE NOW KULLANABİLMEM İÇİN GEREKEN ŞEYLER NEDİR?
Ülkemizde sizi en çok zorlayacak şey internet hızınızın ortalama 35Mbps olması gerekmektedir. Güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız yok 10 yıllık bir bilgisayarda bile çalışır.

HANGİ PLATFORMLARDA ÇALIŞIR?
GeForce Now iOS, Android, Windows, Mac ve ChromeBook platformlarında sıkıntısız bir şekilde çalışır.

164

PEKİ BU GEFORCE NOW TÜRKİYE'DE NE ZAMAN ÇIKIŞ YAPACAK?
GeForce Now aslında ülkemizde kullanılıyor. Fakat şu anda yeni kayıt açamıyorsunuz çünkü GeForce Now sitesine girerseniz sizi Gameplus'a ait olan siteye bağlıyor ve orada şu anda üyelik açmaktan başka bir şey yapmanız çok mümkün gözükmüyor. Tabii ki şu anlık Nvidia 15 Şubat 2021 tarihinde Türkiye sunucularına erişimi açtı fakat sadece özel kodunuz varsa sisteme giriş izniniz oluyor. Ama zaten Nvidia 15 Mart 2021 tarihinde resmi olarak kullanıma açılacağını duyurdu.

BU ÖZEL KODU NASIL BULABİLİRİZ?
Eğer beklemek size göre değil ise ufak bir bilgi vereyim bu kodlar Nvidia tarafından kendi sponsor olduğu kişilere verildi. Kendileri istedikleri zaman kodları dağıtıyorlar. Eğer şanslı iseniz kodu kapıp erkenden GeForce Now Türkiye sunucularının deneyimini yaşayabilirsiniz.

KISA ÖZET
Evet bugün size elimden geldiğince GeForce Now teknolojisini anlatmaya çalıştım. Bu teknoloji ülkemizde çok fazla ilgi görüyor çünkü fiyatlar yüzünden bilgisayar alamayan kişiler bu teknolojiyi kullanarak iyi bir internet ile bütün sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Tabii ki GeForce Now dünyada bulunan her oyunu bünyesinde bulundurmuyor, çoğunlukla kullanıcılar tarafından ilgi görülen oyunlar var. Tabii ki ilgi gören oyunlarda sıra olabiliyor eğer ben sıra bekleyemem diyorsanız GeForce Now hesabınıza premium üyelik almalısınız. Eğer Premium üyelik alırsanız RTX gibi teknolojileride oyunlarınızda kullanabiliyorsunuz.​
 
555
Konular
1,317
Mesajlar
539
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt