Partisans 1941 İnceleme

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
593
Çözümler
1
Tepkime puanı
200
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
Partisans 1941 ilk açtığınızda İkinci Dünya Savaşı belgesellerinde yer alan kamera görüntülerini anımsıyorsunuz. Ortamın gerginliği sizin savaş adına yapmanız gerekenlerle birleşince güzel hisler alıyorsunuz. Üstelik tüm bu olanlar müzikler ve oyunun atmosferi ile uyumlu bir şekilde sunulmuş.

Partisans 1941 inceleme

Wehrmacht, Barbarossa Harekatı ile 1941’de Sovyetlere karşı beklenmedik bir savaşa başladı. Savaşın ilk haftalarında o kadar hızlı ilerleme kaydetti ki bazı Alman generaller, savaşın şimdiden kazanıldığını belirten talihsiz açıklamalar yapmıştır. Hesap etmedikleri şeyleri sayarsak herkesin aklına Rus kışı gelecektir. Bir de bu kışı daha dayanılmaz hale getirmiş olan, Alman ordularının kaynak hatlarında sürekli sorunlar çıkmasını sağlamış ve Alman iç güvenliğini sürekli tehdit etmiş olan partizanlar var.

131

Bu hikayede siz, düşman topraklarına katılan evlerinizden çıkıyor ve düşmanın insafına kalmaktansa, bu büyük savaşa katkı sunmak için hareket ediyorsunuz. Hayatta kalmaya çalışacak, diğer partizanları bulacak ve birlikte hareket edeceksiniz.

Çoklu Karakter Yönetimi

Partisans 1941, bir grup partizanı yönlendirmenizi sağlayan, yüksek kamera bakışlı bir taktik oyunu. Oyunu ilk bölümde size öğreten Komutan Zorin oluyor. Zorin ile birkaç işi hallettikten sonra ana yola erişiyor ve birkaç partizan arkadaşınızla daha tanışıyorsunuz. Aranızda geçecek konuşmanın ardından başka bir görev için 3 kişi olarak hareket ediyorsunuz.

132

Oyun, bu noktada biraz daha karmaşık hale gelebilir ama sakin ve sabırlı bir şekilde envanterinizdekileri ihtiyaca göre diğer partizanlarla bölüşün. Bunun sebebi açık, diğer iki kişi de sizin yönetiminizde hareket ediyor. Birden çok kişiyi neye göre hareket ettirmeniz gerektiğine ise taktik haritasına bakarak karar verebilirsiniz.

Ses Dalgalarına Dikkat!

Partisans 1941’de, diğer birçok oyuna göre çok hoşuma giden bir fazla var, sese duyarlılık! Benzer oyunları incelediğimizde, düşman askerin görüş alanında değilseniz parti bile verebilirsiniz ama Partisans’ta düşman askerlerinin sese duyarlılığı da söz konusu. Oyunda bir çalıyı saklanmak için kullanabilirsiniz, çalı içinde hareket edebilirsiniz ama hemen yanınızda bir düşman askeri varsa bunu çok yavaş yapmanız gerekiyor çünkü düşman, çalıdan gelen sesi algılıyor. Bunu, düşmanın kafasının üstünde sarı bir ünlem işareti ile anlıyorsunuz.

133
 
617
Konular
1,454
Mesajlar
663
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt