PROFESYONEL BİR MİNECRAFT SUNUCUSU NASIL AÇARIM?

Can

discord.gg/2gkDReBQ5M
Site Sahibi
Katılım
18 May 2021
Mesajlar
588
Çözümler
1
Tepkime puanı
197
Puanları
1,331
Konum
İstanbul
Web sitesi
blesyum.com
PROFESYONEL BİR MİNECRAFT SUNUCUSU NASIL AÇARIM?

BL39m9.jpg

Birçok minecraft sunucusu en iyileri sunucu hayatlarına şimdiki kadar üst düzey bir şekilde başlar. Aynı şeyler bütün sunucularda geçerlidir. Hayatımızda her yeni bir şey olduğunda amatörce başlarız. Artık Türkiyede kaliteli sunucuların sayısını arttırma zamanı gelmistir. Bu konuda sizlere verilen klasik bilgiler dışında profosyonelliğe giden yollar var.

Sunucunuzun kaliteli olması açısından iyi bir bütçeye sahip olmanız temel bir şarttır.
Bütçenin kendini en belli edeceği bölüm sunucuzu satın alırkan, harita ve eklenti satın alirken olacaktır. Crack eklenti kullanılan sunucu asla iyi yerlere gelmez. Eğer hedeflerinizi en yükseklerde tutuyorsanız bunu asla unutmamanız gerekir. Ayrıca bütçe sadece yukarıda belirtmiş olduk. seçenekler değildir.
Sunucunuz için bir alan adı almalısınızdır.
Bunun yanında bir web siteside olması gerekir. Sonuçta satacağınız özel vipler, eşyalar, özellikler için bir web sitesi ihtiyaç duyarsınız. Haliyle elden satış yapmayacaksınız.

Rn2666.jpg

Sunucunuzu tutması için iyi bir reklamdan geçer. Reklamınız olmazsa sunucunuzda sadece tek başına oynarsınız. En basit olarak Youtube adı verilen sosyal video paylaşım sitesinde kanal durumu iyi olan ve içerikleri kaliteli olan ve en önemli husus olarak ise bir kitlesi olan birinden para karşılığında tanıtım alabilirsiniz. Ayrıca Facebook gruplarında sunucunuzun reklamını yapabilirsiniz ve forumlardada kaliteli bir konu tasarımı ile sunucunuzu tanıtarak bir kitle kazanabilirsiniz. Elbette gerçekleştireceğiniz bu tanıtımlarda dürüst olmanız gerekmektedir oyuncular dürüst kişileri sever.

Sunucunuzda yer alacak iyi ve komutlardan anlayan yetkili ile sunucunuzdaki oyun kalitesi katlanarak artar. Ayrıca aldığınız yetkililer çok iyi bir şekilde eğitmelisiniz.
Onlara gerekli olan herşeyi bilgileri vermeniz gerekmektedir. Yetkililer arasındaki düzeni bağı kurmak sizin görevinizdir. Bir oyuncuta destek verirken bir yetkili farklı diğeri farklı bir ifade kullanırsa doğru olmaz. Çünkü oyuncunun kafası iyice karışır ve hiçbirşey çözüme ulaşmaz. Yetkililerini kullanacağı araçları nasıl kullanılacağını hakkında yetkilerinizi bilgi sahibi etmelisiniz. Bir yetkilinin tek görevi sunucudan uzaklaştırmak,atmak,susturmak değil.Oyun içindede adaletli ve düzenı sağlamakla görevlidir. Yetkili alımını kişinin oyun içindeki hareketlerinden konuşmalarından saygısından ve çok önemli husus ise ahlakına bağlıdır. Ayrıca kişi sizin güveninizi uygun bir kişi iseniz kazanmayı başarırsıniz.
Sunucuya gelerek sürekli Alım Varmı diye soran kişilere asla bu konuda kara listede kalmalıdır.
Sunucunuzu satın alacağınız sağlayıcı şirket çok önemli bi rol oynar. Bu konu bilindik şirketleri kullanmanız gerekir çünkü sizi dolandırılma kötü hizmet gibi durumlar yaşamamanızdır.
Bu sayede firma hakkında daha net ve daha iyi aydınlık bir fikir sahibi olabilirsiniz.
Oyuncuları düşünmenız onlari sunucuya daha çok kilitleyecek. Çok etkinlikler düzenlemek bunun sonunda güzel hediyeler vermek oyuncuları çok mutlu eder.İnsanlar elbette mutlu olduğu yeri hiç bir zaman bırakmazlar. Sık sık indirim gerçekleştirmek yada bazı ürünleri fiyatında kısıtlamaya gitmek oyuncuları sevindirir. Fiyatlar düşünce hemen daha az kazanacağım derdine düşmeyin. Ayrıca sunucu para amacıyla açılmamalıdır.​
 
609
Konular
1,439
Mesajlar
653
Kullanıcılar
Son üye
Üst Alt